facebook-iconlinkedin-icontwitter-iconyoutube-icon

 

Hulle praat ons van ons kop af, in die klas, op die stoepe, tydens pouses, maar ons hou van ons Babbelbekkies. Ons redenaars is hoog op ons lys van kultuur aktiwiteite en ons praat net so goed in Engels as in Afrikaans. Ons hou 'n Afrikaanse en Engelse Redenaars middag by die skool waar 'n wenner uit elke graad gekies word. Daarna gaan neem hulle deel aan die Super 8 en die kunswedstryde, Oppi Tong en Radikale Redenaars. In 2018 behaal ons 'n 1st, 2de en 3de plekke op indivuduele vlak by die Super 8 en is algeheel 2de! In 2019 wen ons die Super 8 Engelse Redenaars.

2019 Prestasies! 

  • Chane van Rooyen wen by die Artistikulta se Nasionale  Redenaars vir Afrikaans Eksperimenteel Gr 5 - 6.
  • Monica Swart is 3de by dieselfde kompetisie vir onvoorbereide lees in Afr en 5de in Engels. 
  • Ons Gr 6 groep is ook by die kompetisie 3de in die Eksperimentele kategorie! 
  • Lana van Schalkwyk is die Algehele wenner vir Prosa Lees ook by die Artistikulta se Nasionale  Redenaars

 redenaars

 Monica Swart, Lana van Schalkwyk en Chané van Rooyen

redenaars 1 

     

 

 

  

                                                  


  1. NUUT
  2. KOLLIG
  3. POPULER
GR 6 SPEKBOOM UITDAGING 2020
spekboomJuf Elmarie het dit goedgedink om die Gr 6 leerders se NW klaswerk wat huidiglik gaan oor plante en lug te koppel aan die Spekboom uitdaging van 2020 . Elke leerder het 'n spekboom geplant in 'n...
Lees verder...
GR.1 SE EERSTE DAG 2020
Gr 1 eerste dagDie opgewondenheid ken geen perke nie! Hulle slaap niks die vorige aand nie en daag by die skool op saam met al hulle geliefdes! Dis 'n voorreg om 'n Bakie te wees!
ADVERTERING OPSIES
beter besteDaar is geleentheid vir besighede om hulle produk by ons skool te bemark. Kliek op die skakel om die opsies te sien vir 2020.
GR R PUTT PUTT BAAN
IMG 5939Daar is nie nog so 'n cool plek om by te wees soos by Gr R in Bakieland nie! Ons het ook in Junie 2015 ons eie putt putt baan vir die Gr R leerders gebou! Dit bevorder natuurlik groot en klein...
Lees verder...
GESINSAKTIWITEITE
ma dogter potOp 19 Maart 2020 gaan ons Lion King onder die sterre kyk as familie! Groot sukses word behaal met ouer en kind aktiwiteite. Aandag word geskenk aan Pa en Seun verhouding wat deurlopend geoefen...
Lees verder...
HULLE IS HIER
PhotoCollage 20190703 152622355Bakies het sy eie 2 gelukbringers…Die Blitzi's. Blitzi is van die planeet Bakelonia. 'n Blitzi is nie 'n seuntjie of 'n dogtertjie nie maar sommer net 'n Besige Bakie Blitzi. Die Blitzi's is orals...
Lees verder...
GR 7 KERKDIENS 2018
Download Name Play Track 1
PERSONEEL 2020
Laerskool Bakenkop is baie trots op hulle bekwame en opgeleide personeel op alle terreine. Hulle doen hulle werk met passie, trots en ywer! Elke leerder is vir hulle spesiaal. Kliek hier om die...
Lees verder...
SKOOLGELDE EN BANKBESONDERHEDE
Die skool en naskoolgeld vir 2020 was vasgestel op die Algemene Ouervergadering van 16 Oktober 2019. Druk hier om die skoolfooie en naskoolgelde vir 2020 te sien. Die bankbesonderhede is soos...
Lees verder...