facebook-iconlinkedin-icontwitter-iconyoutube-icon

ONS EINDIG 3DE IN DIE  SUPER 8 REEKS IN 2018

IN 2018 SING ONS SAAM MET LEAH BY LEWENDE WOORD CENTURION!! 

 

Ons Juniorkoor bestaan uit ± 90 lede.

Dit is ‘n gekeurde koor wat sover as moontlik suiwer moet sing. Daar word na alle Gr 1 tot Gr 3 leerders geluister. Die leerders met die suiwerste stemme en goeie musikale oor word dan gekies. Ons werk baie aan stembou en gehoor.Soveel as moontlik musikale speletjies en lekker goedjies word tussen in met die outjies gedoen, sodat dit vir hulle lekker bly. Baie harde oefening vind hier plaas want daar word aan koor kompetisies deelgeneem en dit moet aan sekere vereistes voldoen.

Ons het ook ons eie opstapliedjies wat spesiaal vir ons koor geskryf is. Sover ons weet, is ons die enigste koor wat hierdie spesiale kenteken het.

Ons sing graag opgeruimde, lewendige, humoristiese liedjies.

Elke jaar in Februarie gaan ons op kooruitstappie waar ons dan ook wegspring met die eerste liedjies vir die jaar en ons sing, speel en lag die heeldag deur.

Koorafrigters woon jaarliks werkswinkels en kursusse by om te verseker ons staan nie terug  vir enige ander koor nie. 

Ons verwerf 'n A+ by die Centurion Kunstefees in 2017.  

 

 

 

     IMG 0059     IMG 0064


  1. NUUT
  2. KOLLIG
  3. POPULER
GR 6 SPEKBOOM UITDAGING 2020
spekboomJuf Elmarie het dit goedgedink om die Gr 6 leerders se NW klaswerk wat huidiglik gaan oor plante en lug te koppel aan die Spekboom uitdaging van 2020 . Elke leerder het 'n spekboom geplant in 'n...
Lees verder...
GR.1 SE EERSTE DAG 2020
Gr 1 eerste dagDie opgewondenheid ken geen perke nie! Hulle slaap niks die vorige aand nie en daag by die skool op saam met al hulle geliefdes! Dis 'n voorreg om 'n Bakie te wees!
ADVERTERING OPSIES
beter besteDaar is geleentheid vir besighede om hulle produk by ons skool te bemark. Kliek op die skakel om die opsies te sien vir 2020.
GR R PUTT PUTT BAAN
IMG 5939Daar is nie nog so 'n cool plek om by te wees soos by Gr R in Bakieland nie! Ons het ook in Junie 2015 ons eie putt putt baan vir die Gr R leerders gebou! Dit bevorder natuurlik groot en klein...
Lees verder...
GESINSAKTIWITEITE
ma dogter potOp 19 Maart 2020 gaan ons Lion King onder die sterre kyk as familie! Groot sukses word behaal met ouer en kind aktiwiteite. Aandag word geskenk aan Pa en Seun verhouding wat deurlopend geoefen...
Lees verder...
HULLE IS HIER
PhotoCollage 20190703 152622355Bakies het sy eie 2 gelukbringers…Die Blitzi's. Blitzi is van die planeet Bakelonia. 'n Blitzi is nie 'n seuntjie of 'n dogtertjie nie maar sommer net 'n Besige Bakie Blitzi. Die Blitzi's is orals...
Lees verder...
GR 7 KERKDIENS 2018
Download Name Play Track 1
PERSONEEL 2020
Laerskool Bakenkop is baie trots op hulle bekwame en opgeleide personeel op alle terreine. Hulle doen hulle werk met passie, trots en ywer! Elke leerder is vir hulle spesiaal. Kliek hier om die...
Lees verder...
SKOOLGELDE EN BANKBESONDERHEDE
Die skool en naskoolgeld vir 2020 was vasgestel op die Algemene Ouervergadering van 16 Oktober 2019. Druk hier om die skoolfooie en naskoolgelde vir 2020 te sien. Die bankbesonderhede is soos...
Lees verder...